لودینگ

قیمت هر مترمربع سنگ تراورتن

معیار فروش سنگ ساختمانی بر اساس مترمربع است. ما در این محتوا قصد داریم به بررسی قیمت هر متر مربع سنگ تراورتن بپردازیم. در این مقاله سعی می کنیم تا لیستی از پارامترهای تاثیرگذار بر قیمت هر متر سنگ تراورتن را معرفی و در انتها نیز معرفی هر چند کوتاه از انواع سنگ های تراورتن با بازه قیمتی خواهیم داشت. پس تا انتها با این مقاله از وب سایت پرشین استون همراه باشید.

قیمت هر متر مربع سنگ تراورتن

به صورت کلی می توان 5 فاکتور اصلی را به عنوان عوامل تاثیرگذار در قیمت گذاری سنگ های تراورتن مطرح کرد که عبارت اند از:

 • ابعاد: سنگ های تراورتن در ایران به صورت پلاک کاربری دارند. اکثریت آنها در سایز 40 طولی و 30 طولی تولید می شوند. اگر شما به عنوان مشتری درخواست سنگ تراورتن به صورت تایل و برای نمونه در ابعاد 30*60 را داشتید قطعا 3 درصد بر قیمت پلاک آن افزوده خواهد شد.
 • سورت بندی: استاندارد ثابتی در سورت بندی سنگ وجود ندارد. بر اساس رنگ و طرح،هر انچه زمینه رنگ یکدست و بدون ناخالصی دیگری باشد جز سورت های ممتاز به شمار می آید و به نسبت در رده سنگ های آن معدن، از قیمت بالاتری نیز برخوردار است.
 • کیفیت فرآوری: سنگ تراورتن دارای حفره و تخلخل است و در ایران از مدل صیقلی آن استفاده می شود. به همین دلیل نیاز است تا این حفره ها با استفاده از مواد شیمیایی رزین پر شود. کیفیت رزین و همچنین ساینده های مورد استفاده در فرآوری،بر قیمت سنگ تراورتن تاثیرگذار است.
 • برند معدن: معادن تراورتن متعددی در سراسر ایران وجود دارد. کوپ هر کدام از آنها قیمت های متفاوتی دارند. برای نمونه قیمت هر تن کوپ تراورتن عباس آباد از 1 تا 2 میلیون خرید و فروش می شود و در مقابل قیمت هر تن سنگ تراورتن شکلاتی یزد از بازه 300 تا 600 هزارتومان خرید وفروش می شود.
 • کارخانه یا انبار سنگ: این مورد را نیز می توان یک فاکتور تاثیرگذار در نظر گرفت. بسیار حائز اهمیت است که شما به صورت مستقیم از کارخانه سنگبری اقدام به خرید کنید زیرا درصد سودی که انبار دار بر روی قیمت گذاشته است، از قیمت نهایی کسر خواهد شد.البته سعی می کنیم در یک محتوا جداگانه بررسی خرید سنگ از انبار یا کارخانه را داشته باشیم.

قیمت گذاری هر متر مربع تراورتن با توجه به شرایط اقتصادی کشور با نوسانات زیادی همراه است و نمی توان به صورت مکتوب شده قیمت را اراده داد. برای نمونه قیمت سنگ تراورتن حاجی آباد از 80 الی 700 هزار تومان بر اساس سورت بندی است و با بالا رفتن دلار این بازه قیمتی نیز دچار نوسان می شود زیرا اکثر مواد خام مورد استفاده در فرآوری سنگ های تراورتن، وارداتی است.

ما در این محتواسعی کردیم تا حد امکان لیستی از فاکتورهای تاثیرگذار بر نوسانات قیمت هر متر سنگ تراورتن را ارائه دهیم و به این نکته نیز توجه داشته باشید که قیمت گذاری بر اساس متر مربع است. سنگبری پرشین استون واقع در شهرک صنعتی محمودآباد اصفهان، به تولید سنگ های تراورتن حاجی آباد،عباس آباد و شکلاتی یزد می پردازد و شما می توانید جهت دریافت لیست قیمت و اطلاعات بیشتر با ما درتماس باشید.

4 پاسخ به “قیمت هر مترمربع سنگ تراورتن”

 1. حمید گفت:

  سلام.
  بفرمایید یه کوپ به ابعاد ۲×۲سطح مقطع و طول ۲.۵ چند مترمربع تایل یا اسلپ میده
  متشکر

  • بستگی به نوع سنگ شما داره اما معمولا کوپ های تراورتن از هرتنی به مقدار 8.5 متر مربع الی 11 متر مربع سنگ 40 طولی و برای اسلب هم معمولا بالای 14 متر مربع می دهند.

 2. پدرام جلالی گفت:

  قیمت تراورتن بر اساس متر مربع برای ابعاد 30 سانتی، 35 سانتی و 40 سانتی تفاوت دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس

تلفن
09133334387
آدرس
اصفهان – محمود اباد خ ۳۴-مجتمع و معادن وکارخانجات پرشین استون
ایمیل
info@persian-stone.ir
تماس با ما