لودینگ

سنگ مناسب برای راه پله ساختمان

در ادامه سلسله مراتب بررسی هایی که از انواع سنگ های ساختمانی بر اساس ابعاد کاربری داشتیم،در این بخش قصد داریم به معرفی سنگ راه پله بپردازیم. شما در این بخش با پارامترهای تاثیرگذار در انتخاب بهترین سنگ جهت پوشش راه پله آشنا و سپس معرفی از مناسب ترین برندهای موجود بر اساس نوع کاربری راه پله در داخل و بیرون ساختمان خواهیم داشت. تا انتها این مقاله با ما همراه باشید.

بهترین سنگ پله

پارامترهای تاثیرگذار در انتخاب سنگ پلکان

با یک تعریف کلی از پلکان به اصل محتوا خواهیم رفت. بر اساس توضیحاتی که در وب سایت ویکی پدیا شده است راه پله جهت ارتباط دادن دو سطح غیر هم سطح در ساختمان به کار می رود و دارای اچزای کوچکتری به نام پله است. پس این رابط سطوح، نقش زیادی در رعایت استانداردهای کیفی و کمی ساختمان داشته و شما باید همواره به دنبال بهترین سنگ برای رابط سطوح باشید. استانداردهای تاثیرگذار در انتخاب بهترین سنگ راه پله را به صورت زیر می توان عنوان کرد:

  • استقامت و دوام بالا در برابر ضربه وسایش
  • دارای ضخامت بیشتر از 3 سانتی متر
  • ماندگاری و دوام رنگ و کیفیت
  • تنوع رنگ و طرح
  • مقاوم در برابر جذب لکه و آب
  • راحتی در شستشو و تمیزکاری

انواع سنگ ساختمانی برای راه پله

در این سال ها، متریال های متنوعی در پله های یک پلکان مورد استفاده قرار گرفته اند ولی هیچ کدام جایگزین سنگ ساختمانی نشده اند. سنگ های ساختمانی از تنوع نوع بالایی برخوردار هستند و همین فاکتور موجب شده تا خریدار برای انتخاب و خرید سنگ مورد نظر خود، دچار چالش شود. همانطور که در پاراگراف ابتدایی اشاره کردیم،در این مقاله ما انواع سنگ های کاربردی در پلکان را بر اساس داخل و بیرون بودن راه پله لیست می کنیم.

سنگ ساختمانی مناسب برای راه پله داخل ساختمان

به راه پله هایی که در یک فضای سرپوشیده قرار دارند ما دسته فضای داخلی در نظر می گیریم که در این بین می توان به دوبلکس به عنوان یکی از معروف ترین آنها اشاره ای داشت. لیست این برندها نیز به شرح زیر است:

  • سنگ پله پرطاووسی: زمینه رنگ این مرمریت قهوه ای است و بر روی سطح آن طرح هایی با ساختار پرطاووسی قرار گرفته است. سنگ پله مرمریت پرطاووسی یکی از پرتقاضاترین سنگ های مرمریت جهت استفاده در راه پله است.
  • سنگ پله مرمریت صلصالی
  • سنگ پله مرمریت هرسین

پارامترهای تاثیر گذار در قیمت گذاری سنگ راه پله

غواملی که به صورت مستقیم بر قیمت سنگ انتخابی شما در پلکان تاثیرگذار است می توان به مواردی از قبیل نوع سنگ،سورت بندی،رنگ و ضخامت و برند آن اشاره کرد. البته خرید مستقیم سنگ پله از کارخانه نیز می تواند در کاهشی بودن قیمت گذاری تاثیر گذار باشد. اگر قصد دارید تا سنگ مورد نظر خود را در اصفهان خریداری کنید و به دنبال سنگ ساختمانی در اصفهان هستید به شما پیشنهاد می کنیم تا از کارخانه سنگبری پرشین استون واقع در شهرک صنعتی محمودآباد اصفهان بازدید داشته باشید. جهت دریافت لیست قیمت به همراه نمونه تصاویر محصولات با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس

تلفن
09133334387
آدرس
اصفهان – محمود اباد خ ۳۴-مجتمع و معادن وکارخانجات پرشین استون
ایمیل
info@persian-stone.ir
تماس با ما