لودینگ

کارخانه سنگ اصفهان

استان اصفهان بیش از 4 منطقه و شهرک صنعتی تخصصی سنگ دارد و به موازات آن نیز تعداد بالای کارخانه سنگبری فعال وجود دارد که به تولید انواع سنگ های ساختمانی از معادن سراسر ایران می پردازند و موجب شده تا جستجو سنگبری در اصفهان به عنوان یکی از کلمات پرتکرار در بین خریداران سنگ ساختمان نیز باشد. استان اصفهان با توجه به قرار گرفتن در مرکز ایران و به دلیل شاهراه ارتباطی بودن، به اکثریت معادن سنگ ساختمانی دسترسی دارد و همین موضوع منجر شده تا به عنوان قطب سنگ ساختمانی در کشور به شمار آید و کارخانه سنگبری اصفهان با توجه به افزایش حجم تقاضا جهت خرید سنگ در این استان، سال به سال مطابق آمار، در حال افزایش است.

کارخانه سنگبری اصفهان

کارخانه های سنگ اصفهان در کجا قرار گرفته اند؟

اکنون به اصل مطلب خواهیم پرداخت و آن این چالش است که باید کجا به دنبال این کارخانه های سنگ باشیم. همانطور که در پاراگراف ابتدایی نیز نام بردیم در این استان شهرک ها و مناطق صنعتی بالایی وجود دارد که در این بین میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شهرک صنعتی محمودآباد: این شهرک صنعتی بیش از 800 کارخانه فعال دارد که به تولید سنگ ساختمانی می پردازند و همین موضوع موجب شده تا تنوع سنگ های ساختمانی در این شهرک بالا باشد و خریدار سنگ به راحتی برای خرید هر نوع سنگ ساختمانی به دنبال سنگبری در شهرک صنعتی محمودآباد باشد. این شهرک بیش از 100 خیابان اصلی و فرعی داشته و وجود کارخانه های سنگ بزرگ در این شهرک موجب شده تا از آن به عنوان قطب سنگ ایران نام برده شود.
 • شهرک صنعتی رضوانشهر
 • منطقه صنعتی دولت آباد
 • منطقه صنعتی پلیس راه نجف آباد

انواع سنگ های ساختمانی که در کارخانه های اصفهان تولید می شود

از نظر تنوع همانطور که گفتیم،به دلیل نزدیکی این استان به تمامی معادن سنگ در ایران، هر نوع سنگ ساختمانی قابل جستجو می باشد و از نظر تنوع می توان به مرمریت، تراورتن ، گرانیت، مرمر، ترااونیکس، چینی، لایمستون و ترامیت اشاره کرد. مرمریت پرطاووسی یزد و تراورتن حاجی آباد، 2 نوع از سنگ های ساختمانی هستند که به صورت تخصصی در سنگبری پرشین استون تولید می شود.

کارخانه سنگ مرمریت در اصفهان

اشاره به آن قبیل کارخانه های سنگبری دارد که به صورت تخصصی در زمینه تولید سنگ مرمریت فعالیت دارند. شایان ذکر است که کاملا به تخصص گرایی در تولید توجه کنید. در کارخانه های سنگ استان اصفهان با توجه به شیوه تولید در متراژ بالا، عمدتا هر کارخانه به یک یا دو مدل مرمریت بیشتر نمی پردازد. از این نظر با سنگبری های تهران تفاوت دارد. حال اگر کارخانه ای در اصفهان از این سیستم خارج شود قطعا شما در تهیه سنگ خود در متراژ بالا به مشکل خواهید خورد.

برای نمونه میتوان به سنگبری پرشین استون را به عنوان یکی از برندهای تولید مرمریت پرطاووسی در اصفهان به شمار آورد. زیرا معدن به صورت اختصاصی از این کارخانه بوده و مهمتر از آن، توانایی تولید متراژ بالای این مرمریت را به صورت روزانه دارد. این نمونه را می توان برای سایر سنگ های مرمریت در دیگر کارخانه های سنگبری این استان یافت.

3 پاسخ به “کارخانه سنگ اصفهان”

 1. سهیلا بیاتی گفت:

  در جستجو کلمه سنگبری در اصفهان بودم که با وب سایت شما آشنا شدم. آیا شما کارخانه سنگبری هستید و یا اینکه به عنوان یک واسطه در زمینه خرید و فروش سنگ فعالیت دارید؟

  • ما یک کارخانه سنگبری هستیم اما با توجه به وجود چندین 30 تیغ و قله بر و توانایی تولید در متراز بالا، موجب شده تا پرشین استون توانایی تولید چند مدل سنگ ساختمانی در متراژ بالا را داشته باشد.

 2. سجاد یزدانی گفت:

  با عرض سلام وخسته نباشید یک سوالی خدمتتان داشتم آیا کسی که از قبل در مدرمنطقه صنعتیه پلیس راه نجف آباد کارخانه داشته واز دست داده دوباره میتواند زمین بخرد و کارخانه سنگبری درست کند یا خیر لطفا تور و به اون کیکی که قبولش دارید هرچه سریع تر جواب دهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس

تلفن
09133334387
آدرس
اصفهان – محمود اباد خ ۳۴-مجتمع و معادن وکارخانجات پرشین استون
ایمیل
info@persian-stone.ir
تماس با ما